D1OtOuSU8AUL4D5

نخستین دیدار رهبر کلیسای مورمون با پاپ فرانسیس در واتیکان

پاپ فرانسیس در هفته گذشته با  راسل نلسون،رئیس کلیسای عیسی مسیح قدیسان واپسین روز برای نخستین بار دیدار و گفتگو کرد. این دیدار روز قبل از افتتاح اولین کلیسای مورمون در رم رخ داد. رئیس کلیسای دوازده حواری نیز در این دیدار نلسون را همراهی میکرد.
نلسون به همراه ۱۲ نفر از آباء کلیسای مورمون برای افتتاح کلیسای بیضی شکل قدیسان آخرین روز به ایتالیا سفر کرده بود. وی گفت این اولین بار است که مقامات ارشد این کلیسا در خارج از آمریکا دور هم جمع میشوند. واتیکان تمایل چندانی به خبر رسانی درباره جزئیات این دیدار از خود نشان نداده است اما رهبران کلیسای مورمون در فضای رسانه های اجتماعی به طور گسترده این دیدار را منعکس کردند. بر اساس گزارش مقامات کلیسای مورمون در دیار نلسون و پاپ بر مشترکات دکترین دو کلیسا تاکید شده است و همچنین درباره موضوعات مورد علاقه دو کلیسا از جمله جذب جوانان به کلیسا و همچنین سکولاریاسیون بحث و تبادل نظر شده است.
در این ملاقات که ۳۳ دقیقه به طول انجامیده است، نلسون جامعه بدون خدا را به کشتی بدون قطب نما تشبیه کرده است و پاپ فرانسیس نیز نقش دینداری را در ثبات و امنیت جامعه مورد تاکید قرار داده است.