4218

حبس ابد برای گوروی معروف هند به جرم قتل یک روزنامه نگار

 

دادگاهی در هند یک گورو یا رهبر معنوی معروف و پرطرفدار را به همراه سه نفر از پیروانش به جرم قتل یک روزنامه نگار در شانزده سال پیش، به حبس ابد محکوم کرد. این روزنامه نگار  در مقاله‌ای نسبت به سوء استفاده جنسی این گرو از زنان هشدار داده بود.

این گورو که خود را دکتر سنت گورمیت سینگ رام رحیم انسان می‌نامد، حکم حبس ابد خود را در زندان از طریق یک لینک ویدئو دریافت کرد، او هم اکنون به دلیل تجاوز به دو زن از پیروان خود در حال گذراندن حکم بیست سال زندان است.

این گوروی هندی که رهبر فرقه درا ساچا سائوداست، کار خود را با چندین موزیک ویدئو آغاز کرد و بخاطر جواهرات عجیب و غریبی که به خود می‌آویزد به سرعت مشهور شد. او همچنین چند فیلم در بالیوود بازی کرده است. اعضای فرقه او مدعیند این گورو بیش از ۶۰ میلیون پیرو دارد.

حکم دادگاه باعث اعتراض شدید پیروان این گورو شده است. در پرونده قبلی در ماه آگوست گذشته، اعتراض پیروان گورو به حکم بیست سال زندان، ۳۸ کشته و شمار زیادی مجروح به جا گذاشت.

این گورو به همراه ده ها هزار از طرفدارانش در آشارام هند در منطقه ای ۴۰۰ هکتاری زندگی جمعی به راه انداخته بود. پیروان وی همچنان در آن منطقه زندگی میکنند.