4112

معذرت خواهی نیک واللونگا، نویسنده فیلم گرین بوک، به دلیل اظهار نظر اسلام ستیزانه

نیک واللونگا، نویسنده فیلمنامه کتاب سبز (گرین بوک) و تولید کننده آثار سینمایی به خاطر کامنت اسلام ستیزانه ای که سال ۲۰۱۵ در شبکه های اجتماعی نوشته بود، معذرت خواهی کرد.

بعد از موفقیت فیلم گرین بوک در گلدن گلوب، کاربران اسکرین شاتی از کامنت واللونگا را در زیر یکی از پستهای کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ به اشتراک میگذارند که محتوای توئیت اسلام ستیزانه دونالد ترامپ را تایید کرده است. دونالد ترامپ در آن توئیت نوشتنه بود هزاران مسلمان در نیوجرسی از ویران شدن برجهای دو قولو خوشحال شدند و شادی کردند. و وولنگا در تایید این حرف نوشته بود، صد درصد صحیح است. مسلمانان در نیوجرسی از این اتفاق خوشحال شدند. من با چشمهای خودم دیدم، همانطور که احتمالا شما هم در سی بی سی نیوز دیده اید.

بازخورد جهانی به این اظهار نظر واللونگا بسیار منفی بود و او از سراسر جهان انتقادهای تندی را دریافت کرد. بخصوص اینکه ستاره فیلم گرین بوک، ماهرشالا علی، یک مسلمان است.

واللونگا در واکنش به این انتقادها، حساب توئیتر خود را حذف کرد و با انتشار بیانیه ای گفت: من میخواهم که عذرخواهی کنم. من تمام عمر تلاش کرده ام تا این داستانی که مینویسم داستان به رسمیت شناخته شدن تفاوتها باشد و در سینما به دنبال شباهت ها و زمینه های مشترک انسانی میگشتم و اکنون عمیقا از تمام دست اندرکاران فیلم گرین بوک معذرت میخواهم و متاسفم. به ویژه  از ماهرشالاعلی، این ستاره درخشان سینما ، و تمام مسلمانان جهان به خاطر آزاری که از این اظهار نظر دیدند، عذر میخواهم. من امیدوارم از این اتفاق درس بزرگی گرفته باشم. گرین بوک داستانی درباره عشق و پذیرش و غلبه بر موانع است و من تلاش میکنم بهتر از این رفتار کنم.