وکیل ترامپ به دنبال لغو کلاسهای مدیتیشن در مدارس دولتی آمریکا

بنیاد عدالت و حقوق آمریکا در منازعه‌ای حقوقی خواستار توقف ساعات مدیتیشن در مدارس دولتی آمریکا شده است. این بنیاد می‌گوید مدیتیشن نقض قانون منع تبلیغات مذهبی در مدارس عمومی است و با قانون جدایی دولت از سیاست در تعارض است. این بنیاد همچنین مدعی این است که آموز مدیتیشن، در واقع مبارزه با مسیحیت است و بنیادهای مسیحیت را به نفع دین بودایی تضعیف میکند. جی اسکولو، رئیس بنیاد عدالت و حقوق، که در تیم وکلای شخصی دونالد ترامپ حضور دارد، از جمله مخالفان سرسخت جدایی کلیسا از دولت است، با پیگیری این پرونده میگوید، مدارس دولتی آمریکا با برگزاری دوره های مدیتیشتن در سراشیبی سقوط افتاده اند. او از والدین کودکان می‌پرسد، چطور میتوانند اجازه دهند کودکانشان در کلاسهای مدیتیشن در فضایی بی زمان و تاریخ قرار گیرند و تمام خاطرات و آموزه های مذهبی و اخلاقی خود را فراموش کنند و دریچه قلبشان را به روی آموزه های هندوان و بدائیها بگشایند و از مسیحیت فاصله بگیرند.
مخالفان میگویند بنیاد تندروی عدالت و حقوق آمریکا فراموش کرده است که پاک کردن ذهن از افکار منفی و تامل در وجود خود فقط مخصوص دینهای شرقی بودایی و هندوئیسم نیست، ّبلکه مسیح نیز از یارانش میخواهد که ذهن خود را از افکار منفی پاک کنند.
با این حال وکلای بنیاد عدالت و حقوق میگویند دادخواست خود را برای به تعلیق درآوردن کلاسهای مدیتیشن تقدیم دادگاه عالی آمریکا کرده است.