938

مجازات کشیش کلیسای ارتدوکس به جرم نمایش لباسهای گرانقیمت در اینستاگرام

به گزارش مقام ارشد کلیسای روسیه، یک کشیش ارتدوکس روسی به خاطر استفاده از کالاهای مارک گوچی و لوئیس ویتون و نمایش آنها در صفحه شخصی اینستاگرام مجازات شد.

ویاچسلاو باسکاکوف عکسهایی از کیف و کفش‌های گران قیمت مارک لوئیس ویتون به ارزش صدها پوند در اینستاگرام پست کرده بود که باعث جلب  توجه کاربران روسی شد.

رهبران کلیسای ارتدوکس در واکنش به اقدام این کشیش ابراز تاسف کردند و گفتند کمیته انضباطی کلیسا مجازاتهایی را برای این رفتار ناشایست در نظر گرفته است.

الکساندر ولکوف سخنگوی کلیسای ارتدوکس روسیه از جانب پاتریارک کیریل گفت، «دعا میکنیم خداوند این بره گمشده را به راه راست هدایت کند. زندگی یک کشیش قابل تقسیم به زندگی خصوصی و زندگی عمومی نیست، یک کشیش نمیتواند از صبح تا هنگام ناهار مانند یک روحانی زندگی کند و از ظهر تا شب هر طور که دلش خواست. یک کشیش در تمام اوقات و بی وقفه باید کشیشانه زندگی کند».

انتقادات کلیسای روسیه به این کشیش در حالی شدت گرفته است که پاتریارک کریل، رهبر کلیسای ارتدوکس جهان، در سال ۲۰۱۲ به دلیل استفاده از یک ساعت مچی به ارزش سی هزار دلار مورد انتقاد قرار گرفته بود. مسئولان کلیسا سعی کرده بودند این ساعت را با فتوشاپ از عکس منتشر شده حذف کنند اما انعکاس صفحۀ ساعت بر روی میز شیشه ای این تلاش آنها را ناکام گذاشت و کلیسای ارتدوکس ناچار به معذرت خواهی شد.

باسکاکوف در واکنش به انتقادات گفته است او از مردم معذرت میخواهد و از آنجایی که نتوانسته است در شأن یک کشیش و با فروتنی رفتار کند حساب اینستاگرام خود را میبندد.

این کشیش مالکیت این کالاها را نفی کرده است و میگوید بیشتر عکسهای خود را در فروشگاهای گران قیمت گرفته است.