1024px-Vatican_City_250566503

برگزاری نشست شورای کلیساهای واتیکان با موضوع آزار جنسی کودکان

پاپ فرانسیس گردهمایی مشورتی شورای کلیسایی را با نام « جوانان، دین، و شناخت حرفه‌ای» در واتیکان آغاز کرده است، ناظران میگویند این شورا زمانی اغاز به کار کرده است که پرونده‌های رسوایی‌های اخلاقی کلیسای کاتولیک یکی پس از دیگری آشکار می‌شود؛ آنها می‌گویند بحث درباره این رسوائیها دستورکار غیر رسمی این شوراست.

فرانسیس از رهبران کلیسهای مختلف کاتولیک در افتتاحیه این مراسم سراسری که در میدان سنت پیتر برگزار شد، خواسته است اجازه ندهند ایمان نسل جوان در راه، بر اثر کمبودها، کم کاریها، و اشتباهات و گناهان کلیسای کاتولیک کمرنگ شود.

در سال گذشته فشار بسیار زیادی بر روی واتیکان برای تحقیق و بررسی درباره پرونده های آزار جنسی کودکان وجود داشته است. این فشارها به حدیست که برخی از اسقفان کلیسای کاتولیک خواستار لغو این نشست سراسری شده بودند تا فرصتی برای نشست تخصصی تر اسقفان کلیسا برای بررسی موضوع آژار جنسی فراهم شود.

این سی و چهارمین دوره نشست اسقفان، کاردینالها و کشیشان کلیسای کاتولیک با موضوع جوانان است. در این مراسم که یک ماه به طول می‌انجامد، ۲۵۰ مقام کلیسای کاتولیک از سراسر جهان حضور دارند و قرار است به مدت یک ماه  به نحوه تعامل و برنامه های کلیسای کاتولیک برای نسل بعدی جوانان پرداخته شود.