1024px-Rev._Franklin_Graham_27033862991

کشیش فرانکلین گراهام: ترامپ برگزیده خداوند است

 

فرانکلین گراهام، کشیش معروف کلیسای انجیلی و از مشاوران ترامپ، در مصاحبه جدید خود با خبرگزاری اسوشیتد پرس  اظهار کرده است که رسواییهای ترامپ از جمله پرونده استورمی دنیلز  «به هیچ کس مربوط نیست». استورمی دنیلز، اخیرا ادعا کرده بود که با دونالد ترامپ رابطه غیر مشروع داشته است و وکیل ترامپ برای جلوگیری از درز این ماجرا، به او رشوه داده است. گراهام میگوید نباید ترامپ را به خاطر این ماجرا سرزنش کرد، زیرا او برگزیده خداوند است تا در مقام ریاست جمهوری ملت آمریکا را هدایت کند. منتقدان گراهام را به ریاکاری متهم کرده اند. آنها میگویند گراهام در زمان اوباما چندین بار به مذهب او تاخته بود و گفته بود پدر اوباما مسلمان است.
فراکلین گراهام در ادامه مصاحبه اظهار کرده بود آمریکا مسائل مهمتری از روابط شخصی رئیس جمهور دارد و این مسائل خصوصی فقط به ترامپ و همسرش مربوط است. ضمن اینکه این مسائل به چندین سال قبل بازمیگردد و رفتارهای ترامپ در مدت ریاست جمهوری اشتباه نبوده است.
منتقدان میگویند ریاکاری از تمام کلمات گراهام پیداست، او از طرفی یک مسیحی معتقد است که گناه زنا را تنها برای ترامپ عفو میکند، از طرفی دیدگاه های افراطی درباره محکومیت سقط جنین دارد. آنها میگویند گراهام یا چشمهایش را بسته است یا نمیخواهد این واقعیت را تایید کند که ترامپ همین حالا هم فرد فاسدی است که در زمان انتخابات و همین اکنون نیز با رشوه دادن مخالفانش را تهدید و ساکت میکند اما هر روز با رسوایی جدیدی رو به رو میشود.