1181

عقب نشینی مدرسه ای در لندن از قانون منع حجاب

مدرسه‌ای در شرق لندن که استفاده از حجاب را برای دانش آموزان مسلمان این مدرسه قدغن کرده بود، با استعفای مدیر این مدرسه به دلیل اعتراض گسترده والدین، از تصمیم خود عقب نشینی کرد.
مدرسه ابتدایی سنت استفان بعد از گزارش ساندی تایمز درباره تصمیم مسئولان مدرسه مبنی بر قدغن کردن حجاب به سر خط اخبار لندن تبدیل شد. بر اساس تصمیم این مدرسه دختران زیر هشت سال اجازه ندارند در محیط مدرسه از حجاب استفاده کنند. این تصمیم واکنش بسیاری از والدین را به همراه داشت، آنها معتقدند تصمیماتی از این دست باید با مشورت والدین گرفته شود. این در حالیست که آنها این خبر را ابتدا از رسانه ها شنیده‌اند نه از مسئولان مدرسه. پیش از این نیز دانش آموزان دبستانی از روزه گرفتن در ماه رمضان در ساعات مدرسه در این مدرسه منع شده بودند.
عارف قوی، مدیر این مدرسه در پی افزایش اعتراض‌ها استعفا داده است و از در ایمیلی به همکاران خود از اینکه تصمیم وی باعث آزرده شدن عده‌ای شده است، عذر خواهی کرده است.
معاون مدرسه در وب سایت رسمی مدرسه اعلام کرده است بعد از گفتگو با خانواده‌ها از این تصمیم صرف نظر کرده‌اند و از این پس منعی برای پوشش حجاب وجود ندارد.