درخواست اینترنتی برای پایان دادن به مراسم اعتراف گیری از کودکان در کلیسای مورمون

اخیراً درخواستی در شبکه‌های اجتماعی آمریکا دست به دست می‌چرخد که خواهان تغییر رویه کلیسای مورمون در اعتراف گیری از کودکان شده است. بر اساس یک سنت دیرینه، رهبران کلیسای مورمون اجازه دارند از کودکان ۱۲ تا ۱۸ سال به طور خصوصی درباره مسائل جنسی سوال کنند. آنها موظفند این گفتگوها را محرمانه تلقی کنند. علاوه بر این کلیسای مورمون سالانه نشست‌هایی برگزار میکند که ضمن آن رهبران این کلیسا مشاوره‌های فردی و دستورالعمل‌های مذهبی را به این کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهند. ضمن اینکه فرصتی است تا رهبران از پایبندی کودکان و جوانان به آموزه‌های کلیسا درباره سلامتی، روابط جنسی و دعا و نیایش مطمئن شوند. رهبران مذهبی با ارزیابی این کودکان، صلاحیت آ«ها را برای شرکت در مراسم «مهم‌تر» دینی، مثلاً حضور در عبادتگاه، تایید یا رد میکنند.
اما اکنون برخی از خانواده‌های مرمون درباره امن بودن این مشاوره های کلیسایی مرددند.
تا کنون ۷۵۰۰ نفر این درخواست آنلاین برای پایان دادن به مشاوره های جنسی را امضا کرده اند و از رهبران کلیسای مورمون خواسته اند تا در ملاء عام اعلام کنند که این سنت را لغو کرده و با هیچ کودک زیر ۱۷ سالی به تنهایی مصاحبه نخواهند کرد مگر اینکه پدر یا مادر کودک نیز در جلسه حضور داشته باشند.
در این درخواست آمده است که هرگونه پرسش درباره تجربه های جنسی کودکان باید به سرعت لغو شود و کلیسای مورمون به آن خاتمه دهد.