6804711523_eb011c6c0c_z

اعتراض کلیسای کاتولیک فیلیپین به کشتار دولتی مردم به اسم مبارزه با مواد مخدر

کلیسای کاتولیک فیلیپین بار دیگر علیه کشتار و قتل عام مردم این کشور به اسم مبارزه با قاچاق مواد مخدر اعتراض کرد.
رهبر کلیسای کاتولیک فیلیپین پیش از این با انتقاد از آنچه موجب شکل گیری «حاکمیت وحشت» در میان ضعفا خوانده برنامه دوترته، رئیس جمهور فیلیپین، در زمینه مبارزه با مواد مخدر را محکوم کرده و اعلام کرده بود که کشتن مردم راهی برای مقابله با قاچاق مواد مخدر نیست.
رئیس جمهور فیلیپین همانطور که در جریان کارزار انتخاباتی اش وعده داده بود از ماه ژوئن سال ۲۰۱۶، یعنی هفت ماه پیش عملیات گسترده ای را برای مقابله با قاچاق مواد مخدر آغاز کرد. در این عملیات که ۱۶ ماه از آن میگذرد بیش ازده هزار نفرتن کشته شدند که ۴۰۰۰ نفر از آنها افراد عادی بودند و ارتباطی با مواد مخدر نداشتند.رهبران کلیسای کاتولیک در این کشور خواهان پایان دادن به این کشتار گسترده و ظالمانه شده اند. اسقفان و رهبران این کلیسا با راه انداختن کمپین «توقف کشتار مردم» از مردم خواسته اند به مدت ۳۳ روز تا روز جشن زایمان حضرت مریم که از اعیاد مهم کاتولیکهاست، هر روز برای برگشتن آرامش و از بین رفتن ظلم در کشور دعا بخوانند. اسقف سقراط ویلگاس، راه انداز این کارزار، در مراسم عشای ربانی گفت ما خشونت را به جای صلح انتخاب کرده ایم و دروغ را به جای حقیقت و یاد گرفته ایم به جای از بین بردن جهل و نقص به آن بخندیم. مل یاد گرفته ایم به جای اعتراض به دولتی که بیگناهان را میکشد ساکت بمانیم و اینگونه است که هر روز اوضاع بدتر میشود. وی گفت کلیسای کاتولیک از امروز به مدت چهل شب ناقوسهای کلیسا را در به احترام کشته شدگان حوادث اخیر به صدا در می‌آورد و از مردم میخواهد به این کشتارها اعتراض کنند.
سازمان عفو بین الملل پلیس فیلیپین را متهم کرد که به طور «گسترده، آگاهانه و نظام مند» مجرمان و معتادان به مواد مخدر را به قتل می رساند. در تازه ترین گزارش این سازمان ضمن هشدار به دولت فیلیپین، روش پلیس این کشور در مبارزه با مواد مخدر با جنایت علیه بشریت مقایسه شده است.