obama-356133_640 (1)

اوباما یهودی ترین رییس جمهور آمریکا

دیوید لیت نویسنده سخنرانیهای سیاسی شخصیتهای سیاسی آمریکا میگوید اوباما یهودی ترین رئیس جمهور این کشور است. این در حالی است که دونالد ترامپ از میان تمام رئیس جمهورهی آمریکا کمترین خصلتهای یهودی را داشته است. پیش از این گلدبرگ، روزنامه نگار آمریکایی اوباما را یهودیترین رئیس جمهور آمریکا نامیده بود. وی گفته بود خصلتهای یهودی اوباما آنقدر زیاد است که گاهی فراموش میکند او واقعا یهودی نیست.
گلدبرگ که خود یهودی است، در این زمینه اظهار کرده بود:«اگر به نظرات و اقدامات اوباما نگاه کنید شما می‌بینید که اوباما از اسرائیل می‌خواهد که بیشتر یهودی باشد و با آنچه او ارزشهایی یهودی می‌داند، زندگی کند. بی حوصلگی اوباما نسبت به اسرائیل و بیزاری او از نتانیاهو ریشه در این واقعیت دارد که او(اوباما) یک نوع خاصی از یهودیان است یهودی عقلانی، طبقه بالا، عمل گرا و نگران ارزشهای لیبرال اسرائیلی است»
لیت نیز درباره خصلتهای یهودی اوباما گفته است: نظر وی درباره کشور آمریکا شبیه اعتقاد یهودیان است. به عبارتی آمریکا از نظر اوباما جای نژاد پرستی و بیگانه هراسی و احساست ضد یهود نیست. به گفته لیت دونالد ترامپ دقیقا اعتقاداتی برعکس دارد. به گفته لیت، ترامپ اعتقاد دارد که نیازی به طلب بخشش از مردم ندارد و اگر اشتباهی انجام داد و لازم شد از خدا عذر خواهی خواهد کرد. ترامپ اعتقاد دارد انسانها یا خوب هستند یا بد و چون خود را انسان خوبی میداند دیگر مهم نیست چه میگوید یا چه میکند. لیت میگوید ترامپ آمریکا را در مسیر خطرناکی انداخته است که از ارزشهای مسیحیت و یهودیت هر دو به دور است. ریرا بر اساس آموزه های ادیان انسان باید ضعف و کمبودها را بپذیرد و بابت آ«ها شرمسار باشد و در جهت جبران تلاش ند. اما ترامپ خود را معیار خوبیها میداند.