4427

کشته و زخمی شدن ۴۳ زائر هندو در راه غار مقدس آمارانث

دست کم ۱۶ زائر هندو به علت سقوط اتوبوس در دره در منطقه شمالی جامو و کشمیر هندوستان کشته و تعداد زیادی نیز زخمی شدند، پلی سدر این باره گفت این اتفاق تنها چند روز بعد از حمله مردان مسلح به یک گروه زیارتی دیگر در همین منطقه و کشتن ۸ هندوی دیگر اتفاق افتاده است.
پلیس جامو و کشمیر روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: «مرگ ۱۶ نفر هم اکنون تایید شده است، ۱۹ نفر دچار جراحات جدی و هشت تن دیگر دچار جراحات سطحی شدند».
این فاجعه در حالی روی داده است که یک هندوی دیگر امروز یک‌شنبه براثر جراحات وارده ناشی از تیراندازی جان باخت. مرگ این فرد، شمار تلفات حمله روز دوشنبه گذشته را به هشت تن افزایش داد. شش روز پیش افراد مسلح ناشناس در حمله شبانه، یک اتوبوس پر از زائران هندو را هدف قرار دادند که در این حادثه ۷ زن و یک مرد کشته شدند. این بدترین حمله به زائران هندو در منطقه هیمالیا از سال ۲۰۰۰ بود.

غار آمارناث یکی از زیارتگاههای معروف هندوهاست که در کوهستانهای جامو و کشمیر هندوستان واقع شده است. این زیارتگاه مخصوص شیواست. این غار در ارتفاع ۳۸۸۸ متری از سطح دریا و در غرب شهر سرینگر واقع شده است
هرچند مسیر رسیدن به این غار بسیار دشوار و خطرناک است اما هر سال هزاران هندو برای تجدید میثاق با شیوا و تجلیل از او به این غار می‌ایند.