praycom

اپلیکیشن بین الادیانی Pray.com فضایی مخصوص دیندارن جهان

اپلیکیشن بین الادیانی Pray.com که بر روی موبایل نصب میشود، به رهبران ادیان امکان میدهد تا با اعضای جمعیت های دینی خود در تماس باشند. این اپلیکیشن به رهبران دینی این امکان را میدهد که به صورت آنلاین افراد را به صورت یک جماعت دینی گرد هم آورند. فضای این اپلیکیشن مثل یک شبکه اجتماعی مخصوص دینداران عمل میکند. اگرچه این برنامه برای استفاده های صرفا مذهبی ساخته شده است اما کمپانی سازنده این اپلیکیشن گرایش دینی خود را آگنوستک (لاادری) اعلام کرده است. دو میلیون دلار صرف ساخت و تولید pray.com شده است. شرکت ساینس بودجه ساخت این اپلیکیشن را پرداخته است.  از دیگر اسپانسرهای مالی این اپلیکیشن دو شرکت بزرگ اسپارک کاپیتال و گری لاک پارتنر هستند. اما شرکت ساینس اصرار دارد که خود را تامین کننده بودجه ساخت این برنامه معرفی کند.

این برنامه به کاربران اجازه میدهد تا در مراسم دعای جمعی و دیگر مناسک و عبادات و گردهماییهای مذهبی به صورت آنلاین در هرکجای جهان شرکت کنند. افرادی که به این شبکه مجازی بین الادیانی میپیوندند علاوه بر طرح مسائل دینی خود امکان انجام کارهای خیریه از طریق ۵۰۱ سازمان خیریه بین المللی مذهبی عضو این اپلیکیشن را نیز خواهند داشت.

دینداران میتوانند در فضای این اپلیکیشن با دیگر افراد گفتگو کنند و حمایت های معنوی خود را با دیگر دینداران به اشتراک بگذارند. به گفته سازندگان، هدف از تولید چنین  اپلیکشنی اتصال دینداران جهان و عمق بخشیدن به اشتراکات مذهبی و عمیق ترین باورهای دینی بوده است. ایده ساخت این برنامه را یکی از پایه گذران شرکت ساینس ارائه داده است که در برهه‌ای از زندگی خود با شکست مالی سنگینی مواجه شده بود.

سازندگان این برنامه میگویند ما معتقدیم که در جهان امروز به جمعیت های دینی دیجیتال نیاز است و دینداران باید بتوانند در این دنیای جدید باید بتوانند به راحتی یکدیگر را پیدا کنند و در جهت گسترش خیر و نیکی اقدام کنند