3194

چهارمین راه قدیس شدن در کلیسای کاتولیک: ایثار زندگی برای کمک به دیگران

پاپ فرانسیس در نامه ای که اخیرا از سوی واتیکان منتشر شده، گفته است: مسیحیانی که زندگی خود را وقف تسلی و کمک به دیگران میکنند، پا در جای پای مسیح میگذارند و از نظر کلیسای کاتولیک شایسته مقام قدیسی هستند. اولین گام در مسیر قدیس شدن اعلام رسمی «آمرزش» از سوی کلیساست. کلیسا پیش از این تنها شهدا و و کسانی که در راه ایمان مسیحی کار درخشان و قهرمانه‌ای انجام میدادند را رسما در سلک آمرزیدگان قرار میداد.
پاپ فرانسیس در این نامه گفته است « اکنون هر آن کسی که برای نجات بیماران طاعونی خود مبتلا به طاعون شده و زندگی خود را از دست داده است نیز از نظر کلیسای کاتولیک آمرزیده محسوب میشود و راه برای قدیس شدن انها هموار است»
به گزارش مدیا ایجنسی این قانون جدید قدیس شدن میتواند شامل حال چیارا کوربلا نیز شود. کوربلا یک زن جوان ۲۸ ساله مبتلا به سرطان پوست بود که به دلیل حاملگی و مضر بودن داروهای شیمی درمانی برای جنین، از شیمی درمانی اجتناب کرد. وی سال ۲۰۱۲ یک سال بعد از تولد نوزداش، در حالیکه سرطان به مرحله لاعلاج رسیده بود از دنیا رفت.
پاپ فرانسیس میگوید چنین مسیحیانی شایسته تحسینند و جماعت دینداران و اهل ایمان ارزش چنین فداکاریهایی را به خوبی میدانند. کسانی که مسیح وار خود را قربانی میکنند تا زندگی دیگران را نجات بخشند.
بر اساس سخنان پاپ فرانسیس افرادی از طرف کلیسا ا»رزیده اعلام میشوند و در مسیر قدیس شدن قرار میگیرند که پیش از ایثار کردن جان خود در راه حفظ بقای دیگری نیز به ارزشهای دین مسیح پایبند بوده باشند و دیدندارانه زیسته باشند و در میان مردم به اهل ایمان بودن شهرت داشته باشند.