30618435416_0d67f54496_z

ترامپ ماه رمضان را به مسلمانان جهان تبریک گفت

🔸ترامپ ماه رمضان را به همه مسلمانان در هر کجای جهان که هستند تبریک گفت. ترامپ که پیش از سفر به عربستان بیشترین و سخت ترین اظهارات را درباره مسلمانان و ارتباط آنها با تروریسم داشت، و بارها مسلمانان را متهم به افراط گرایی کرده بود اینک با حلول ماه رمضان در بیانیه ای که صادر کرده است درباره «روح رمضان» و شکوه و جلال اعمال عبادی این ماه و، روزه گرفتن و توبه در بین مسلمانان جهان» سخن گفته است. وی در بیانیه خود خطاب به مسلمانان جهان اظهار داشت: مایلم از طرف مردم آمریکا برای همه مسلمانان، رمضانی شاد آرزو کنم.
وی با اشاره به رد خشونت در روح ماه رمضان افزود: روح رمضان در ذاتش، تقویت کننده آگاهی ما از تعهد مشترک ما به نفی خشونت، تداوم صلح و کمک به نیازمندان است.
ترامپ همچنین بر تقویت همکاری ها در مقابل تروریسم تاکید کرده و گفت: ماه مقدس رمضان در حالی آغاز می شود که ما سوگوار قربانیان بی گناه حملات وحشیانه تروریستی در بریتانیا و مصر است، اعمال شرورانه ای که در تناقض مستقیم با روح رمضان است. چنین اعمالی تنها عزم ما را به شکست تروریست ها و ایدئولوژی انحرافی آنها راسخ تر می کند.
وی با یادآوری سفر خود به عربستان سعودی و نشست کشورهای اسلامی تصریح کرد: “در سفر اخیرم به عربستان سعودی، افتخار دیدار با رهبران بیش از پنجاه کشور مسلمان را داشتم. آنجا در سرزمین مقدس، ما گردهم آمدیم تا با هم پیام موکد شراکت به خاطر صلح، امنیت و شکوفایی برای کشورهایمان و جهان را صادر کنیم”🔸