Christian families who left from Al-Arish in the North Sinai Governorate after the escalation of a campaign targeting Christians by Islamic State militants last week, arrive at the Evangelical Church in Ismailia, Egypt February 24, 2017. REUTERS/Ahmed Aboulenein

فرار مسیحیان مصر از شبه‌جزیرۀ سینا در پی تهدیدات و قتل عامهای داعش

خانواده‌های مسیحی و دانشجویان مصری در پی کشتار بی امان داعش ناچار به فرار از شبه جزیره سینا در مصر شده‌اند. داعش هفت مسیحی را تنها در سه هفته گذشته به قتل رسانده‌اند.
خبرنگار رویترز گزارش کرده است که ۱۵ خانواده مسیحی رادر شهر کانال سوئز در کلیسای اونجلیک اسماعیلیه دیده است و مقامات کلیسا میگویند ۱۰۰ خانواده از ۱۶۰ خانواده مسیحی شبه جزیزه سینا ناچار به ترک خانه‌هایشان شده‌اند. بیش از ۲۰۰ دانشجوی این ناحیه نیز از ترس جان از شبه جزیره گریخته‌اند.
داعش مسئولیت قتل این هفت مسیحی را به عهده گرفته است و اعلام کرده که پنج نفر را به ضرب گلوله از پای انداخته، یکی از آنها را آتش زده و سر دیگری را بریده است.
داعش بارها به کلیساهای مسیحی در مصر حمله کرده است و خانه‌های آنها را به آتش کشیده است. داعش با تهدید مسیحیان مصر باعث آوارگی آنها شده است.
ساکنان آریش، پایتخت شبه جزیره سینا میگویند نظامیان در شهر دور میزنند و فهرستی از مسیحیانی که باید به قتل برسند را به صورت آنلاین منتشر کرده اند و همچنین به دیوارهای خیابنها نصب کرده اند و مدام به مسیحیان هشدار میدهند که یا شهر را ترک کنند یا منتظر مرگ باشند.