LDSGlobalOnlineEducation

کلیسای مورمونها دوره های آموزش عالی اینترنتی برگزار میکند

کلیسای عیسی مسیح قدیسان روز واپسین اعلام کرده است که به زودی جهت ارتقاء سطح آموزش دانشگاهی در میان پیروان خود دوره های تحصیلات تکمیلی آن لاین برگزار خواهد کرد. هدف این برنامه کمک به مورمونها در اقصا نقاط جهان است که بتوانند آسان‌تر به تحصیلات عالی دسترسی داشته باشند.
این برنامه به BYU معروف شده است. آقای دایتر اف آکدورف، عضو شورای ریاست کلیسای قدیسان واپسین روز که مقر آن در شهر سالت لیک است این خبر را اعلام کرد. وی آغاز این برنامه را «روزی تاریخی» برای کلیسای مورمون ها نامید. این برنامه ابتدا در سال ۲۰۰۹ معرفی شد و در دوره نخست آن تنها ۵۰ دانشجو در سه سایت آزمایشی امکان ثبت نام داشتند. اکنون قرار است این برنامه با ۵۰۰ سایت و ۵۷ هزار دانشجو در ۵۰کشور جهان گسترش یابد.
طبق توضیح وب سایت BYU این برنامه آموزشی یک ساله و کم هزینه است و فرصت بسیار مناسبی برای مورمونهای سرار جهان است تا به منابع آموزشی دسترسی تقریبا رایگان داشته باشند. در این دوره آموزشی بر تدریس کتاب مقدس نیز تاکید ویژه شده است. هزینه های آموزشی بر اساس متوسط درآمد در کشورهای مختلف تنظیم شده است. برای مثال دانشجویان ساکن در آمریکا برای این دوره یک ساله ۶۹ دلار خواهند پرداخت و دانشجویان کشور غنا ۱۰ دلار. هدف این برنامه ارتقا مهارت های آموزشی مورمونها عنوان شده است.