5792

مخالفت معاون نخست وزیر استرالیا با سیاست گذاریهای اسلام ستیزانه

بارنابی جویس، معاون نخست وزیر استرالیا، با سیاستگذاریهای اسلام ستیزانه دولت استرالیا مخالفت کرد و گفت: اینکه همه مسلمانها را تروریست بدانیم مثل این است که بگوئیم همۀ کاتولیک ها «جنایتکاران دیوانۀ» ارتش جمهوری ایرلند هستند.
وی ضمن دفاع پرشور از آزادی مذهبی، با سیاستگذاریهای دولت استرالیا از جمله قدغن کردن مهاجرت مسلمانان به این کشور و یا نصب دوربینهای مدار بسته در مساجد مخالفت کرد.

جویس در گفتگو با خبرگزاری اسکای نیوز گفت: اگر در مساجد دوربین بگذاریم باید در کلیساها نیز همین کار را انجام دهیم. و این کار نشدنی است، در هر جمعیت و گروهی افرادی شرور پیدا میشوند، حتی در بین کاتولیکها.
وی گفت همانطور که در ارتش جمهوری ایرلند کاتولیکهایی بودند که بی‌گناهان را می‌کشتند، در اسلام نیز افراد تندرویی هستند که دست به این اقدامات میزنند. ما نمیتوانیم یقه همه مسلمانها را بگیریم و بگوییم شما در آینده قصد ترور دارید.
اخیرا در کشور استرالیا رسانه‌ها و برخی از شخصیتهای سیاسی و هنری خواهان اعمال فشار بر مسلمانان و ممنوعیت مهاجرت آنها به این کشور شده‌اند.
معاون نخست وزیر استرالیا در مخالفت با این فشارها گفت آزادی مذهب از اصول قانونی کشور استرالیاست و کسی حق نقض آن را ندارد.