IID_logo

کلیسا خط مقدم مبارزه با خشکسالی

معابد کلیسای دومین روز واپسین عیسی مسیح (Church of Jesus Christ of Latter Day Saints) در کالیفرنیا به مراتع وسیع، سرسبز و پر از گل و گیاه و درختشان معروف بوده‌اند اما این  مراتع این روزها خشک و سوخته و دلگیر شده‌اند و از سرسبزی و طراوت سابقشان خبری نیست که نیست.

slide_335537_4250068_compressed

خشک شدن این مراتع از زمانی آغاز شد که مقامات شهر کالیفرنیا خواهان جیره بندی آب به منظور مقابله با خشکسالی شدند، و مقامات کلیسا نیز به عنوان پیشگامان حفظ منابع آبی در دوران خشکسالی، با قطع آب این مرتع به استقبال این دعوت عمومی رفتند.

برایان شفیلد مدیر کل این معبد گفت اتخاذ این تصمیم برای وی و دیگر مقامات کلیسا بسیار دشوار بوده است اما با توجه به شرایط موجود بهترین راه حل ممکن بوده است. وی گفت به این نتیجه رسیدیم که این کلیسا با مرتع وسیعی که در اختیار دارد می‌تواند الگوی خوبی برای کاهش مصرف آب در سطح جامعه باشد.

این چهارمین سالی متوالی است که کالیفرنیا با بحران آب و خشکسالی رو به رو است. این شهر سال گذشته کمترین میزان بارندگی را در این چهار سال داشته است.در این مدت نزدیک به سیزده میلیون درخت خشکیده و از بین رفته است. رهبران مذهبی آمریکا در این مدت از پیشگامان مبارزه با کم آبی بوده‌اند و به طور مداوم برنامه‌هایی برای استفاده بهینه از منابع آب پیشنهاد کرده‌اند.

خانم سالی بینگام رئیس سازمان بین الادیانی نور و ایمان از فعالان مذهبی محیط زیست است وی می‌گوید رهبران دینی کالیفرنیا در این مدت از منابر خود برای آگاه سازی مردم دربارۀ بحران خشکسالی استفاده کرده‌اند، ضمن اینکه خود نیز با استفاده از ظروف قابل بازیافت از هدر رفتن آب هنگام شستشوی ظروف جلوگیری می‌کنند و یا با نصب فلاش تانک‌های کم مصرف مانع از هدر رفتن آب می‌شوند.

کلیسای جامع مسیح نیز آبیاری مرتع وسیع خود را به کمتر از نصف کاهش داده است و از اسپری سبز رنگی که به محیط زیست آسیب نمی‌رساند برای رنگ کرده قسمت‌های قهوه‌ای و خشک شده مرتع استفاده می‌کند.

۱- اعضای جامعۀ متحد کلیسای مسیح ذر حال خشک کردن چمن دور کلیسا و آماده سازی آن برای کاشتن گیاهان بیابانی مقاوم در برابر کم آبی

o-COMMUNITY-UCC-570

۲- صندلی شکسته بر روی زمین ترک خوردۀ آلماندن که پیش از این از مخازن عظیم آب کالیفرنیا بوده است

slide_335537_3378168_free

۳-کاهش سطح آب در مخازن آبی کالیفرنیا

 

slide_335537_3378170_free